...

Η ΦΩΝΗ ΤΟΥ ΛΑΟΥ!

You Are Here: Home» POLO/VOLLEY » Άσχημο ξεκίνημα

-->

Ο  Ολυμπιακός στον πρώτο τελικό των πλέι οφ της Α1 volley League πραγματοποίησε τη χειρότερη φετινή του εμφάνιση.

Χωρίς  να δείξουν το απαιτούμενο πάθος οι Κυπελλούχοι Ελλάδας, γνώρισαν την ήττα με 3-0 σετ μέσα στο κλειστό του Ρέντη  και πλέον καλούνται να ανακάμψουν, ώστε να μείνουν ζωντανοί στο κυνήγι του φετινού τίτλου.

Τελικά η νέα εμφάνιση του Ολυμπιακού δεν αποδείχθηκε γούρικη, αφού από το πρώτο σετ οι παίκτες του Νίκου Ζαλμά είχαν τον ρόλο του αφεντικού και με ηγέτη έναν καταπληκτικό Γιοβάνοβιτς και τους Μαντέκα, Καραγιάννη να ακολουθούν στο σκοράρισμα πήρε σχετικά εύκολα τα δύο πρώτα σετ με 17-25 και 20-25, γεμίζοντας με άγχος τους γηπεδούχους.

Μπροστά  στο φάσμα της πρώτης φετινής εντός έδρας ήττας οι παίκτες του Δημήτρη Καζάζη προσπάθησαν να αντιδράσουν στο τρίτο σετ. Προηγήθηκαν 8-7 χάρη σε δύο συνεχόμενους πόντους του Τζορτζ Παπαδόπουλου, αλλά οι Κορίνθιοι με ένα σερί 0-4 προσπέρασαν εκ νέου με 8-11.

Ο Μπόγιαν Γιορντάνοφ προσπαθούσε μόνος του από ένα σημείο και μετά στην επίθεση, αλλά με συνεχόμενους πόντους έφερε τον Θρύλο μπροστά στο σκορ με 25-24. Οι φιλοξενούμενοι όμως δεν το έβαλαν άτω και με τους Καραγιάννη και Πανταλέων να παίρνουν καθοριστικούς πόντους έφτασαν στο 0-3 και έσπασαν την έδρα του Ολυμπιακού

Τα σετ: 17-25, 20-25, 26-28
Πηγή : xaros7.gr
Tags: POLO/VOLLEY