...

Η ΦΩΝΗ ΤΟΥ ΛΑΟΥ!

You Are Here: Home» PODOSFAIRO » Χατ τρικ ο Τάτος!

-->

Ο Ανδρέας Τάτος έχει βαλθεί να κρατήσει μόνος του τον Άρη στην Superleague. Ο μέσος του Θρύλου ο οποίος αγωνίζεται με την μορφή δανεισμού στους Θεσσαλονικείς, μετά το γκολ στον Ατρόμητο στο Περιστέρι την περασμένη αγωνιστική, όπου έδωσε την υπέρ πολύτιμη νίκη στην ομάδα του, σκόραρε και πάλι.

Συγκεκριμένα, ο βραχύσωμος μέσος πέτυχε το δεύτερο γκολ του Άρη στο ματς με τον Αστέρα Τρίπολης στο «Κλ. Βικελίδης». Στο 29ο λεπτό, ο άσος των «ερυθρόλευκων» εξαπόλυσε μία… βολίδα έξω από την μεγάλη περιοχή και με την βοήθεια του δοκαριού, κατέληξε στα δίχτυα του Μπάντη.

Εκπληκτικά πράγματα από τον Τάτο στο δεύτερο ημίχρονο, όπου πέτυχε άλλα δυο γκολ και έκανε το χατ-τρικ. Συγκεκριμένα, στο 79ο λεπτό ευστόχησε από τα 11 βήματα για το 4-1 και στο 85' βγήκε στην πλάτη της άμυνας του Αστέρα και κρέμασε τον Μπαντή, που έκανε έξοδο, με πλασέ για να γράψει το τελικό 5-1.

ΠΗΓΗ : gavros.gr

Tags: PODOSFAIRO