...

Η ΦΩΝΗ ΤΟΥ ΛΑΟΥ!

You Are Here: Home» PODOSFAIRO , SLIDER » Προσπαθεί να τον «κερδίσει»

Ένας από τους παίκτες που δεν έχουν πολύ χρόνο συμμετοχής στον Ολυμπιακό είναι ο Γιάννης Φετφατζίδης. Ο νεαρός άσος του Θρύλου δεν έχει καταφέρει να πείσει τον Μίτσελ, ο οποίος του έδωσε, πάντως, χρόνο στο παιχνίδι Κυπέλλου με τον ΠΑΣ Γιάννινα. Τον έβαλε στη θέση του Παναγιώτη Βλαχοδήμου στο 61ο λεπτό και η αλήθεια είναι πως ο «Φέτφα» κατάφερε να δείξει πολλά θετικά στοιχεία.

Μπορεί να αγωνίστηκε μόνο 30 λεπτά, αλλά ο νεαρός φρόντισε να παρουσιαστεί πιο ουσιαστικός στο παιχνίδι του, δίχως να «κόβει» τον ρυθμό της ομάδας. Έκανε αισθητή την παρουσία του, είχε ευκαιρία να σημειώσει γκολ, αλλά το καλύτερο από όλα το φύλαξε για το τέλος.

Με μια ωραία ενέργεια από τα δεξιά όπως επιτιθόταν ο Ολυμπιακός, έβγαλε την κατάλληλη στιγμή την ασίστ με την οποία ο Τζαμέλ Αμπντούν διαμόρφωσε το τελικό 2-0. Ο Φετφατζίδης είχε καλή απόδοση χθες και προσπαθεί να «κερδίσει» τον Μίτσελ. Το χθεσινό ματς και η απόδοσή του συμπεριλαμβάνονται στα συν του.

ΠΗΓΗ : gavros.gr
Tags: PODOSFAIRO , SLIDER