...

Η ΦΩΝΗ ΤΟΥ ΛΑΟΥ!

You Are Here: Home» » Ο διασυρμός άρχισε από σήμερα!

-->Το πάρτι στο Λιμάνι άρχισε από σήμερα Σάββατο, μία μέρα πριν τα γενέθλια του Θρύλου μας και πριν οι ερυθρόλευκοι ράψουν στη φανέλα τους το  4ο αστέρι!

Οι Νέοι του Ολυμπιακού, υποδέχτηκαν στο Ρέντη την ΑΕΚ, για το πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος και την διέλυσαν παίρνοντας μεγάλη νίκη με 5-0, κάνοντας έτσι ένα σημαντικό βήμα για την κατάκτηση του τίτλου, ενώ παίρνουν παράλληλα ρεβάνς της ήττας τους στον πρώτο γύρο.

Ο αγώνας:

Σε κάθε περίπτωση ο Ολυμπιακός δεν απειλήθηκε αντίθετα έκανε επίδειξη δύναμης και ανωτερότητας.

Ο Ολυμπιακός σε όλο το πρώτο ημίχρονο είχε τον έλεγχο του αγώνα , ωστόσο δεν είχε καταφέρει να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Στο 45΄ λεπτό ο Ιωαννίδης κέρδισε πέναλτι  και ευστόχησε ανοίγοντας το σκορ για τον Θρύλο.

Μόλις στο 48΄ της επανάληψης ο Ολυμπιακός διπλασίασε τα τέρματά του πάλι με ατομική προσπάθεια του Ιωαννίδη ο οποίος δείχνει προσόντα μεγάλου στράικερ.

Ήδη είχε αρχίσει η βροχή με γκολ. στο 54΄λεπτό έγινε το 3-0 με γκολ του Καραγκούνη , στο 74΄με γκολ του Γκίνο έγινε το 4-0, ενώ στο 80’  το σκορ πήρε διαστάσεις θριάμβου, όταν ο Λεάντρο έκανε το 5-0 με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ.

Οι Νέοι του Ολυμπιακού έκαναν το χρέος τους ενόψει και της αυριανής ημέρας, των γενεθλίων του Θρύλου μας, και με το παραπάνω. Μένει το παράδειγμα τους να ακολουθήσει και η μεγάλη ομάδα…

Η αρχική σύνθεση του Ολυμπιακού: Βλάχος, Δημακάκος, Καραγκούνης, Ρουγκάλας, Λεάντρο, Γκίνο, Μ. Σιώπης, Δ. Σιώπης, Βουτσιώτης, Λύρας, Ιωαννίδης.
πηγή:xaros7.gr