...

Η ΦΩΝΗ ΤΟΥ ΛΑΟΥ!

You Are Here: Home» » «Τόρο», ο... λυτρωτής!

Με τον Βασίλη Τοροσίδη να πετυχαίνει το νικητήριο γκολ, η Ρόμα επικράτησε με 3-2 της Αταλάντα. Στο +7 η Γιουβέντους

Το πρώτο γκολ του Βασίλη Τοροσίδη με τη φανέλα της Ρόμα ήταν ωραίο και... κρίσιμο!

Ο Έλληνας άσος σκόραρε στο 71ο λεπτό της εκτός έδρας αναμέτρησης με την Αταλάντα και «χάρισε» στην ομάδα του τη νίκη με 3-2.

Ο χιονισμένος αγωνιστικός χώρος έκανε δύσκολο το έργο των παικτών των δύο ομάδων, που όμως κατάφεραν να προσφέρουν θέαμα.

Ο Λιβάγια έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους μόλις στο 8ο λεπτό, αλλά 4 λεπτά αργότερα ο Μαρκίνιο έφερε το ματς στα ίσα.

Ο Πιάνιτς έβαλε τους «τζιαλορόσι» πρώτη φορά μπροστά στο σκορ με το γκολ του στο 34`, αλλά στο 44` ο Λιβάγια «χτύπησε» ξανά φέρνοντας εκ νέου το ματς στα ίσα.

Στο 71ο λεπτό, όμως, ο «Τόρο» έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 3-2, με τους γηπεδούχους να ολοκληρώνουν το ματς με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Κοντίνι με δεύτερη κίτρινη κάρτα στις καθυστερήσεις.