...

Η ΦΩΝΗ ΤΟΥ ΛΑΟΥ!

You Are Here: Home» » Νικών συνέχεια στην επιτραπέζια αντισφαίριση



-->Νέες επιτυχίες στο σημερινό πρόγραμμα για τις ομάδες πινγκ πονγκ.

Το συγκρότημα του Γιώργου Χριστοφοράκη συνέχισε το αήττητο σερί και στα δύο πρωταθλήματα και θεωρείται πια ακλόνητο φαβορί για να φτάσει σε ισάριθμους τίτλους. Άλλωστε, μετά τις γυναίκες χτες (που νίκησαν εκ νέου τη 2η της βαθμολογίας Καβάλα) βρέθηκαν σήμερα σε πλεονεκτικότερη θέση και οι άνδρες, καθώς εκμεταλλεύτηκαν την ήττα του Άρη Βούλας από την Ελευσίνα.

Στην Α2 των ανδρών ο Ολυμπιακός πρόσθεσε τέσσερις ακόμα πόντους στο ενεργητικό του επικρατώντας με 4-1 του ουραγού Α.Κ. Ζωγράφου και της Ένωσης Ποντίων Μελισσίων. Στον δεύτερο αγώνα του πάντως, δεν είχε εύκολο έργο και στο 1-1 μεταξύ των δύο ομάδων χρειάστηκε να πετύχει νίκη-κλειδί ο 14χρονος Γιώργος Σταματούρος επί του πολύπειρου Χρήστου Ξένου.

Στην Α2 των γυναικών η ομάδα μας πρόσθεσε εύκολα ένα ακόμα δίποντο στο «σακούλι» του κάμπτοντας με 4-1 τον Α.Ο. Πεύκης.

Συνοπτικά όλα τα αποτελέσματα της Κυριακής στην Α2:

Στους άνδρες:

Γ.Σ. Άρης Βούλας-Γ.Α.Σ. Ελευσίς 2-4

Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.-Α.Κ. Ζωγράφου 4-1

Α.Ο. Ποσειδών Λουτρακίου-Ε.Α. Βόχας 4-3

Α.Σ. Πρόοδος-Παναθηναϊκός Α.Ο. 4-3

Ένωση Ποντίων Μελισσίων-Ολυμπιακός 1-4

Α.Κ. Ζωγράφου-Γ.Σ. Άρης Βούλας 0-4

Γ.Α.Σ. Ελευσίς-Δ.Α.Ο. Ταύρου 4-2

Στις γυναίκες:

ΑΟΣ Τελαμών-Ακαδημίες ΧΑΝΚ 4-3

ΑΟ Ταταύλα-ΑΣΕΑ Καβάλας 0-4

ΑΟ Πεύκης-Ολυμπιακός 1-4

ΑΟΣ Τελαμών-Ρουφ 80 4-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΤΗΝ Α2 ΑΝΔΡΩΝ (σε 12 αγωνιστικές)

ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ

1. Ολυμπιακός 24

-------------------------------------------------------

2. Γ.Σ. Άρης Βούλας 22

3. Γ.Α.Σ. Ελευσίς 20

--------------------------------------------------------

-. Α.Σ. Πρόοδος Ραφήνας 20

5. Ε.Α. Βόχας 18

-. Ένωση Ποντίων 18

7. Δ.Α.Ο. Ταύρου 16

8. Παναθηναϊκός Α.Ο. 15

---------------------------------------------------------

-. Ποσειδών Λουτρακίου 15

10. Α.Κ. Ζωγράφου 12

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΤΗΝ Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ (σε 11 αγωνιστικές)

ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ

1. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 22

--------------------------------------------------------

-. Α.Σ.Ε.Α. Καβάλας 22 (σε 12 αγώνες)

3. Τελαμώνας Σαλαμίνας 19

--------------------------------------------------------

4. Ακαδημίες Χ.Α.Ν.Κ. 18 (σε 12 αγώνες)

5. Α.Ο. Ταταύλα 15

6. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 14

---------------------------------------------------------

7. Α.Ο. Πεύκης 13

8. Ρουφ 80 12

πηγη:xaros7.gr
Tags: