...

Η ΦΩΝΗ ΤΟΥ ΛΑΟΥ!

You Are Here: Home» POLO/VOLLEY » Σωτήρχος: «Το ματς κρίθηκε στις λεπτομέρειες»

Ο προπονητής της ομάδας μας, Τέλης Σωτήρχος μετά το τέλος του αγώνα της 18ης αγωνιστικής της Α1, έδωσε συγχαρητήρια στις παίκτριες του για τη μαχητικότητα που έδειξαν, ενώ δεν παρέλειψε να αναφερθεί και στα διαιτητικά λάθη.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του προπονητή της ομάδας μας:

«Στο 1ο σετ παίξαμε πολύ καλά. Στη συνέχεια χάλασε η τακτική μας στο σερβίς και ισοφαριστήκαμε. Θέλω όμως να σταθώ στο 3ο σετ που με 2 λάθος αποφάσεις του διαιτητή ο οποίος πήρε τις φάσεις πάνω του δεν μπορέσαμε να προηγηθούμε με 2-1 σετ. Στο τέταρτο σετ αντέξαμε ως τους 18 πόντους αλλά στη συνέχεια είχαμε πάλι κακό σερβίς.

Συγχαρητήρια στις παίκτριές μου για τη μαχητικότητα που έδειξαν . Επιμένω ότι το ματς κρίθηκε στις λεπτομέρειες όπως επιμένω ότι οι δύο ομάδες έχουν μικρές διαφορές. Παρά το ότι η ΑΕΚ προηγείται με 2-0 νίκες τόσο με εμάς όσο και με τον Ηρακλή Κηφισιάς πιστεύω ότι τίποτα δεν έχει τελειώσει»