...

Η ΦΩΝΗ ΤΟΥ ΛΑΟΥ!

You Are Here: Home» PODOSFAIRO » Καταιγιστικοί οι Νέοι με Άρη (5-0)

Οι Νέοι του Θρύλου συνέτριψαν με 5-0 την ομάδα του Άρη στο Ρέντη, αυξάνοντας έτσι την διαφορά από τον Ατρόμητο που παίζει αύριο με τον ΠΑΣ Γιάννινα και πλέον έχει το μυαλό του στο ματς με την Άντερλεχτ την Πέμπτη για το NextGen Series.

Ο Ολυμπιακός ήταν καλύτερος και από τη στιγμή που διάσπασε για πρώτη φορά την αμυντική διάταξη του Άρη, ήταν θέμα χρόνου να μπουν πολλά γκολ, όπως κι έγινε.

Με τον Γκίνο στο 35ο λεπτό να νικά στο τετ-α-τετ τον αντίπαλο πορτιέρο άνοιξε ο χορός των γκολ. Στο 53' ο Σούκιας με φάουλ έκανε το 2-0, ενώ ο Θρύλος δεν σταμάτησε εκεί, καθώς σημείωσε και τρίτο γκολ στο 70' με τον Παιδάκη.

Στο τέλος, τη σκυτάλη πήρε ο Βέργος, που με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο (80', 88') διαμόρφωσε το τελικό 5-0 για τον Θρύλο, που έμεινε με άνεση στην κορυφή της βαθμολογίας.

Η αρχική ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Βλάχος, Ρουγκάλας, Λεάντρο, Γκούτσιος, Βούρος, Γκίνο, Μ. Σιώπης, Σούκιας, Δ. Σιώπης, Λύρας, Βέργος.