...

Η ΦΩΝΗ ΤΟΥ ΛΑΟΥ!

You Are Here: Home» PODOSFAIRO » Μπορούσε τη νίκη η ομάδα Νέων του Θρύλου (Κ20) με τον Αστέρα Τρίπολης

-->Στη βροχερή Τρίπολη η ομάδα των Νέων του Ολυμπιακού δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα (0-2) και να φύγει με νίκη αφού ισοφαρίστηκε.

Παρά τη βροχή και το κρύο το παιχνίδι έγινε στο βοηθητικό του Αστέρα με πλαστικό χλοοτάπητα, ενώ, στο γήπεδο βρέθηκε ο Ντάρκο Κοβάσεβιτς, ο Γιάννης Κοντοές, ο πρόεδρος της αρκαδικής ΠΑΕ Γιώργος Μποροβήλος, αλλά και αρκετοί άνθρωποι του αρκαδικού ποδοσφαίρου.

Στο παιχνίδι ο Ολυμπιακός μπήκε δυνατά, χάνοντας ευκαιρία με τον Λύρα στο 9’, ενώ οι γηπεδούχοι απάντησαν με διπλή ευκαιρία των Τογρού και Γκαϊδατζή που δεν μπόρεσαν να νικήσουν τον Χουτεσιώτη. Στο 21’ ο Λύρας έκανε τη σέντρα και ο Παπασταύρου με σουτ έκανε το 0-1 για τους «ερυθρόλευκους». Ο Αστέρας επιχείρησε να απαντήσει, αλλά ο Νικολίτσας στο 23’ δεν μπόρεσε να νικήσει τον Χουτεσιώτη. Στο 25’ ο Ολυμπιακός πάλι με τον Παπασταύρου σημείωσε το 0-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήρθε η απάντηση των Αρκάδων. Στο 51’ ο Γκαϊδατζής συνδυάστηκε όμορφα με τον Τσόφλιο και με σουτ μείωσε σε 1-2. Στο 58’ και ο πάλι ο Γκαϊδατζής με σουτ έξω από την περιοχή ισοφάρισε σε 2-2. Στη συνέχεια το παιχνίδι έγινε... κέντρου, με τον Ολυμπιακό να πιέζει και τον Αστέρα να βγαίνει σε επικίνδυνες αντεπιθέσεις. Στα τελευταία λεπτά όμως ο Χουτεσιώτης κράτησε το Χ για την ομάδα του, καθώς οι Γκαϊδατζής, Καρυδόπουλος και Τσιόφλιος δεν μπόρεσαν να τον νικήσουν.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Γεωργακόπουλος, Μυρσινιάς, Λυμπέρης, Ρούσσης, Αναστασόπουλος, Αρώνης Γ., Νικολίτσας (76’ Καρυδόπουλος), Βαλκάνος, Γκαϊδατζής, Τογρού (57’ Βελισάρης), Κατσαρός (46’ Τσόφλιος)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Χουτεσιώτης, Βούρος, Δημακάκος (65’ Καραγκούνης), Ρουγκάλας, Λεάντρο, Σιώπης, Παιδάκης (61’ Ψυχογιός), Παπασάββας, Βέργος, Πασαλίδης, Λύρας Γ. (61’ Φουκαράς)

πηγη:xaros7.gr
Tags: PODOSFAIRO